Kyslíkový koncentrátor

Moderný kyslíkový koncentrátor od renomovanej americkej spoločnosti DeVilbiss Healthcare, ktorá je svetovým lídrom v oblasti navrhovania a výroby zdravotníckych pomôcok používaných pri ochoreniach dýchacích ciest. Výroba v USA a dlhoročné skúsenosti na svetovom trhu sú zárukou vysoko kvalitných koncentrátorov kyslíka.

Kyslíkový koncentrátor je zariadenie, vďaka ktorému získa vaše telo potrebné množstvo vysoko koncentrovaného čistého kyslíka. Liečba kyslíkom prispieva k zvýšeniu imunity, pomáha pri respiračných ochoreniach, podporuje činnosť vnútorných orgánov, zmierňuje stres a únavu. Tento vysoko-kvalitný kyslíkový koncetrátor môžete používať nepretržite 24 hodín denne alebo na pár hodin denne. Pozitívne účinky kyslíkovej liečby pocítia všetci. Priaznivo vplýva na kvalitu pleti, a preto sa stáva veľmi populárnou aj v kozmetických salónoch.


Liečba kyslíkom

Vzduch, ktorý dýchame, obsahuje 21% kyslíka, 78% dusíka a 1% oxidu uhoľnatého, argónu, hélia a ostatných plynov. Až 90% našej energie získavame z kyslíka, nie zo vzduchu. Liečebné a regeneračné metódy sú založené na inhalovaní zvýšenej koncentrácii kyslíku, kde koncentrácia kyslíka dosahuje až 90 – 95 %.

Inhalácia kyslíka

- zabraňuje nedostatku energie v organizme

- zlepšuje výkonnosť

- zvyšuje prekrvenie tkanív a orgánov

- priaznivo ovplyvňuje liečbu ochorení centrálnej nervovej sústavy a kardiovaskulárneho systému

- ovplyvňuje liečbu ochorení tráviacej sústavy

- ovplyvňuje liečbu urologických, gynekologických a onkologických ochorení

- pôsobí proti ochoreniam pohybového aparátu

- pôsobí preventívne proti týmto ochoreniam

VLASTNOSTI – KYSLÍKOVÝ KONCENTRÁTOR :

Regulácia toku kyslíka: zaručuje veľmi vysokú koncentráciu kyslíka v celom rozsahu prietoku od 0,5l - 5 LPM, maximálny odporúčaný prietok je 5 litrov za minútu.

Vysoká miera vygenerovaného kyslíka: pri 1-5 LPM je percento čistého kyslíka 93% ± 3%.

Ľahká preprava: Nízka hmotnosť, rukoväť a 4 ovládateľné kolesá zlepšujú každodenné pohodlie pri používaní.

Jednoduché použitie: Má ľahký prístup k zvlhčovaču a vzduchovému filtru a intuitívne reguluje prietok kyslíka pomocou gombíka. Aby to fungovalo, stačí ho zapojiť a spustiť.

Ekonomická prevádzka: Relatívne nízka spotreba energie - 290 W pri 2 l / min.

Bezpečné a spoľahlivé používanie - vybavené vizuálnym a zvukovým signálom: Informuje o nízkej hladine kyslíka, poklese tlaku, nedostatku napájania alebo o potrebe servisnej kontroly.

Počítadlo hodín: Zobrazuje počet odpracovaných hodín.

 Nízka pracovná hlučnosť: Neruší počas spánku (<40 dB).

POUŽITIE:

Kyslíkový koncentrátor je poháňaný elektricky. Prístroj oddeľuje kyslík z okolitého vzduchu, čo umožňuje dodávku vysoko čistého prídavného kyslíku prostredníctvom koncového dielu. Pri filtrovaní kyslíka z okolitého vzduchu sa neovplyvní normálne množstvo kyslíka v miestnosti. Pre spustenie koncetrátora je potrebné mať čistý vzduchový filter umiestnený na zadnej strane prístroja a následne môžete pripojiť kyslíkovú hadičku s maskou, cez ktorú budete vdychovať vygenerovaný kyslík. Tento kyslíkový koncentrátor obsahuje novšie dvierka filtru a preto filter hrubých častíc v priehradke nie je potrebný. Ak potrebujete zvlhčený kyslík, je možné pripojiť nádobku s vodou.